01

اردیبهشت
1401

جاذبه های گردشگری رامسر

ارسال شده توسط: گروه تحریریه آرامش سفر/ 19 0

روستای جواهرده رامسر

روستای جواهرده که با گویش محلی آن در گذشته جورده نامیده می شد و معنی آن ده بالا می شود از بکرترین جاذبه های گردشگری رامسر و از مناطق بسیار زیبای این شهرستان و استان مازندران است.

شرایط آب و هوایی روستای تاریخی جواهرده به گونه ای است که جنگل های سرسبز آن در نصف سال پوشیده از برف است و تابستان های خنک ارمغانی است که این آب و هوا به مردم آن می دهد. می توان به جواهرده لقب عروس کوه های البرز در شهرستان رامسر داد.

شرایط جغرافیایی و توپوگرافی روستای جواهرده به گونه ای است که با توجه به فاصله ی کم آن از دریای خزر، اما در فضایی با ارتفاع نزدیک به ۲۰۰۰ متر از سطح دریا قرار دارد.

صفارود

بوستان جنگلی صفارود رامسر

جهت رسیدن به بوستان جنگلی صفارود و استفاده از آب و هوای دلپذیر آن باید از شروع جاده ی جواهرده در میدان غربی شهر مسیر خود را آغاز کرده و پس از طی کردن ۹ کیلومتر و عبور از مسیری زیبا می توان به این پارک که در نزدیکی صفارود قرار گرفته است رسید.

از آن جایی که این بوستان که دارای رودخانه با آب معدنی می باشد در پایین جاده و در میان دره قرار دارد برای ورود به آن پله هایی از جاده تا بوستان صفارود ساخته اند.

آب گرم

آب های گرم معدنی رامسر

آب های گرم معدنی که خاصیت طبی و درمانی دارند بخش وسیعی از شهرستان رامسر را در بر گرفته اند و گردشگران زیادی از این آب های گرم معدنی استفاده می کنند. از جمله ویژگی های جالب رامسر وجود آب گرم ها در ساحل دریا می باشد که منحصر به فرد و تماشایی است.

استخرهای واقع در کتالم و سادات محله ی شهر رامسر از جمله مکان هایی است که جهت معالجه امراض رماتیسم وهمچنین پوستی، عضلانی و دردهای عصبی به آن مراجعه کنید. سادات محله در فاصله ی ۵ کیلومتری رامسر از چشمه های آب گرم معدنی بسیاری بهره مند است.

 

قله مارکوه رامسر

در سه کیلومتری دریای خزر و در شش کیلومتری شرق رامسر در مسیر تنکابن به رامسر، قله مارکوه با وسعت حدود ۶۰۰ هزار متر مربع که از مجموعه کوه های البرز می باشد قرار گرفته است. ارتفاع قله ی این کوه از سطح دریا ۵۰۰ متر بوده و سرتاسر آن پوشیده از درختچه ها، درختان انجیر، بلوط، شمشاد و ازگیل می باشد.

این قله با چشم انداز زیبایی که به دریا دارد سبب شده به یک مکان بسیار شگفت انگیز و جایی برای گذراندن اوقات فراغت تبدیل شود.

 

 کاخ مرمر رامسر – موزه تماشاگه خزر رامسر

موزه تماشاگه که به کاخ مرمر معروف می باشد و دارای معماری اروپایی است به مساحت ۶۰۰ متر مربع در سال ۱۳۱۶ در باغی به مساحت ۶۰ هزار متر مربع ساخته شد. هنرمندان بزرگ ایران و جهان، استادانه طرح ساخت این موزه ی زیبا را داده اند. مجسمه های برنزی و مرمری و نقاشی های عتیقه، فرش های نفیس و گرانبها و کریستال همه و همه در این موزه در معرض دید قرار گرفته اند.

باغ کاخ مرمر از نظر تنوع گیاهی از جمله مرکبات و گونه های گیاهی نایاب خارجی که در آن کاشته شده است از باغ های منحصر به فرد ایران می باشد.

کاخ

روستای گرسماسر رامسر

روستای گرسماسر از مناطق ییلاقی زیبای رامسر می باشد که برای رسیدن به آن باید مسیری جنگلی و دیدنی را در مسیر رامسر به کتالم تا آخر بروید. این منطقه ی خوش آب و هوا به همراه جواهرده دو منطقه ی دیدنی و ییلاقی شهر رامسر محسوب می شوند.

روستا

تله کابین رامسر

بزرگ ترین تله کابین کشور تله کابین رامسر می باشد و از ساحل خزر تا ارتفاعات جنگلی کشیده شده است. این تله کابین که توسط بخش خصوصی ایجاد شده دارای ۵۰ کابین بوده و طول مسیر آن ۲ کیلومتر می باشد. همچنین این تله کابین جزء اولین تله کابین های خاور میانه بوده که از ساحل به ارتفاعات جنگلی کشیده شده است. ظرفیت حمل تله کابین رامسر ۴۵۰ نفر در ساعت می باشد.

 

آژانس مسافرتی آرامش سفر ماندگار برگزار کننده تورهای شمال به مقصدهای رامسر، لاهیجان و انزلی از شما دعوت می کند تا با حضور در تور ترکیبی شمال این آژانس از جاذبه های گردشگری رامسر لذت ببرید. جهت اطلاع از جزئیات این تور و رزرو آن با شماره ۰۲۱۵۴۰۳۴۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید