اقامت خود را رزرو کنید
28
Sep, 2022
29
Sep, 2022
Created with Sketch. 1 Created with Sketch.
بزرگسالان
Created with Sketch. 0 Created with Sketch.
کودکان

وبلاگ

ماسال بهشت گمشده

ماسال بهشت گمشده

« ماسال » بهشت گمشده شمال ایران ، ماسال یکی از دیدنی ترین شهر های شمال کشور میباشد که در استان گیلان واقع است.ماسال را به دلیل زیبایی و طبیعت فوق العاده آن به بهشت گمشده مشهور میباشد.طبیعت بکر هوای بسیار عالی و مطبوع هر گردشگری را به ماسال جذب میکند.اگر به شمال کشور و گیلان سفر میکند حتما از ماسال دیدن فرمایید.در این مقاله گردشگری آرامش سفر ماسال را بیشتر خواهیم شناخت.

این بخش از استان گیلان یکی از زیباترین مناطق گیلان بوده که سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب میکند.اگر قصد سفر به ماسال را دارید میتوانید در تور طبیعت گردی این منطقه زیبا شرکت کنید.ماسال از جمله مناطقی میباشد که به صورت یک روزه میتوانید از سمت تهران به این منطقه سفر کنید و از جاذبه های گردشگری ماسال لذت ببرید.ماسال جزو توریستی ترین مناطق گیلان بوده که به عنوان مهمترین جاذبه گردشگری گیلان به شمار میرود.

ماسال

ماسال کجاست؟

ماسال در غرب استان گیلان و میان تپه های تالش و ۶۰ کیلومتری این شهر فاصله دارد.اگر از تهران قصد سفر به ماسال را دارید به صورت میانگین ۶ ساعت در راه خواهید بود.برای سفر به ماسال بهترین زمان از اوایل اردیبهشت تا اواخر مهر ما میباشد به دلیل ییلاق در ماسال شما در این بازه زمانی میتوانید طبیعیت بینظیر تری را شاهد باشید پس اگر هنوز به ماسال سفر نکرده این از تور ماسال آرامش سفر استفاده کنید و این فرصت ویژه را از دست ندهید.

شهرستان ماسال از طرف شمال به شهرستان رضوانشهر، از شرق به شهرستان‌های فومن و صومعه سرا، از جنوب و غرب به شهرستان خلخال و استان اردبیل محدود می‌شود.

تور ماسال

طبیعت ماسال

برای ماسال نمیتوان اسم منطقه گردشگری و یا جاذبه گردشگری را نام برد بهترین سخن برای ماسال باید گفت :« جاذبه گردشگری ماسال » بله به قدری ماسال زیباست که از هر بخش و نقطه آن باید دیدن فرمایید و لذت ببرید.زیبایی های ماسال شمارا خسته نخواهد کرد حتما با یک دوربین عکاسی حرفه ای به این منطقه سفر کنید تا تصاویر خاطره انگیزی را ثبت کنید.

اما اگر بخواییم چند منطقه معروف در ماسال را نام ببریم میتوانیم از بام ماسال نام ببریم یکی از بینظیرترین طبیعت های ایران میباشد که قطعا هر گردشگری برای رفتن به این بام دیدنی لحظه شماری میکند،ماسال را با تصاویر دیدنی و مه آلود و ابری که از این بام زیبا گرفته شده است میشناسید.
آبشار های ماسال که این شهر دارای چندین آبشار میباشد و هرکدام دارای ارتفاعی ۱۰ تا ۱۵ متری میباشد که جلوه خاصی به طبیعت ماسال بخشیده است.

** آیا میدانستید محل شهادت میرزا کوچک خان جنگلی در ماسال میباشد.

** آیا میدانستید که فردین معصومی کشتی گیر مشهور ایران و جهان اهل ماسال میباشد

بازار ماسال

بازار ماسال

ماسال دارای بازارهای زیبایی میباشد که از خورده فروش ها گرفته تا عمده فروش ها در این بازار وارد میشوند و به کسب کار میپردازند.بازار ماسال در جمعه و به جمعه بازار معروف هست و در منطقه شاندرمن  ماقع میباشد.در این بازار شما میتوانید کلیه خوردنی های محلی ماننده ماست پنیر نان های محلی و میوه های ناب و تازه و برنج محلی ماسال را خریداری کنید.

توصیه گردشگری ماسال

برای سفر به ماسال فصل زمستان را انتخاب نکنید به دلیل سرمای بیش از حد و برفی بودن این منطقه رفتن به مناطق گردشگری بسیار سخت بوده و دمای هوا در این فصل سال به زیر صفر میرسد و اگر به این آب و هوا عادت ندارید میتواند برای شما سخت باشد.

منبع : آرامش سفر

برگذار کننده خاص‌ترین تورهای داخلی و خارجی

arameshsafar

نظر (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

28
Sep, 2022
29
Sep, 2022
Created with Sketch. 1 Created with Sketch.
بزرگسالان
Created with Sketch. 0 Created with Sketch.
کودکان